Aralık 1, 2023

Ve İçerik

İçeriğin Noktası

Lazer Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer kısaca belirtilen yoğunlaştırılmış ışık olarak tanımlanan tedavi ve cerrahi yöntemi olmaktadır. Lazerli diş tedavisi, son yıllarda geliştirilen diş tedavisi teknolojilerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Dişe ve diş etine temas sağlamadan tedavi imkanı sunan lazer diş tedavisi, diş yapısına en az hasarı vererek tedavisi sürecine hem de hastaya olumlu yönde destek sağlamaktadır. İlk zamanlarda sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku operasyonları için kullanılan lazer diş tedavisi , diş hekimliğinde sıklıkla kullanılır hale gelerek tedavi yöntemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Lazer diş tedavisi konusunda oldukça tecrübeli olan ekibi ile Tuzla diş hastanesi hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Lazerli Diş Tedavisi Yöntemi Güvenilir mi?

 Lazer ışınları tek dalga boyundadır ve tek renkte olma özelliğini taşımaktadır. Lazer tedavisi sadece diş hekimliği alanında değil birçok tıp alanında cerrahi operasyonlar başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri olmaktadır. Diş hekimliği alanında diş ile ilgili sorunların tedavisinde ağrısız, tedavi sonrası sürecin daha kolay şekilde atlatılması için tercih edilmektedir. Lazer tedavisi bilinenin aksine röntgen ışınları gibi hastaya hiçbir zararı mevcut olmayan tedavi yöntemi olmaktadır. Bu özelliği dolayısı ile hastaların güven konusunda hiçbir kuşkusu olmamalı ve daha kolay şekilde tedavi süreci yaşamak için gönül rahatlığı ile tercih etmelidir. Lazerli diş tedavisi hakkında hastaların akıllarına takılan tüm soru ve kuşkuların giderilmesi için Tuzla diş hastanesi hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Lazer Diş Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

İmplant Tedavisi

Çürük Dişlerin Çekimi sonrası tedavisi

Dolgu Tedavisi

Gülüş Estetiği Tedavisi

Derin Diş Temizleme

Yumuşak Dokuda olan Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Kalıcı Diş Beyazlatma ve daha birçok diş ve diş eti hastalıkları tedavisinde Tuzla diş hastanesi tarafından lazer destekli diş tedavisi hizmetleri mevcut olmaktadır.

Lazer Diş Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Diğer diş tedavi yöntemlerine nazaran daha az hatta yok denecek kadar kanama meydana gelmemektedir.

Lazer diş tedavisinde anestezi çok az kullanılmaktadır.

Diş iğnesi gibi hastayı korkutan durumlar lazer diş tedavisi için mevcut değildir.

Ağrı, sızı ve müdahale sonrası diş eti iyileşme süreci daha az sürede olmaktadır.